Ta strona używa ciastek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

× Dowiedz się więcej

Samochody SPECJALISTYCZNE

Isuzu na wakacje

Isuzu D-Max z zabudową kamperową to idealny kompromis pomiędzy autem dostawczym, na którym zwykle powstają zabudowy kamperowe, a klasycznym pojazdem terenowym. To wymarzony kompan na wakacje poza miastem, za sterami którego podróż w nieznane stanie się przyjemnością.

Silnik i napęd

Ze względu na spory ciężar części mieszkalnej w pojazdach z zabudową kamperową silnik i napęd są sprawami kluczowymi. Podczas jazdy spore gabaryty auta generują większe opory i zawirowania powietrza, dlatego też pod maską Isuzu D-Maksa pracuje wysokoprężny silnik o pojemności 2,5 l i mocy 163 KM skonfigurowany z automatyczną skrzynią biegów i reduktorem. Takie zestawienie jest idealnym kompromisem pomiędzy oszczędną i wydajną jednostką diesla, a wygodną przekładnią automatyczną wspieraną w skrajnych sytuacjach możliwością użycia przełożenia zredukowanego.

silnik-i-naped
zabudowa
zlew
schowek

Zabudowa

Posadowiony na mocnej ramowej konstrukcji D-Maksa kontener Scandinavia stanowi niezwykle funkcjonalne rozwiązanie – łatwe w montażu i ewentualnym demontażu zabudowy oraz z możliwością przełożenia jej do innego pickupa. Charakterystycznego cechą tego modelu jest wykorzystanie pełnej szerokości, bez ograniczenia burtami. Wykonana z warstwowej płyty składającej się z zewnętrznego i wewnętrznego panelu z pokrytej laminatem sklejki o grubości 2 mm zabudowa to konstrukcja samonośna. Pomiędzy panelami znajduje się wypełnienie z pianki izolacyjnej o grubości 50 mm. Podłogę stanowi kratownica pokryta blachą – na niej posadowiono całą zabudowę.

W prawej części kampera znajduje się okno Seitz oraz drzwi ze stopniem ułatwiającym wejście. Z lewej ulokowane są kolejne dwa okna, również Seitza, w tym jedno duże o wymiarach 1 100 x 450 mm. Z tyłu nad kuchenką znajduje się czwarte okno. Taki układ gwarantuje bardzo dobre doświetlenie wnętrza. W suficie zamontowano podwójny właz z moskitierą i zaciemnieniem.

Technicznie

Zaprojektowana w nowoczesny i funkcjonalny sposób instalacja elektryczna i wodna charakteryzuje się oszczędnością energii i wody. W zabudowie przewidziano oddzielny od pojazdowego układ elektryczny ze sterownikiem i przetwornicą prądu oraz osobnymi akumulatorami. Kabinę oświetla zespół energooszczędnych LED-ów. Na wyposażeniu znalazły się też gniazda 12- i 230-woltowe oraz instalacji anten satelitarnych, telewizyjnych i i radiowych. W przemyślany sposób powstała również instalacja wodna oparta na angielskim systemie John Guest i wyposażona w zbiornik czystej wody Shurflo oraz zbiornik na ścieki.

wnetrze-kampera
kanapa

Wnętrze kampera

Wnętrze kampera to funkcjonalny i dobrze przemyślany projekt, który gwarantuje komfort podróżowania na najwyższym poziomie. Na pokładzie Isuzu D-Maksa z zabudową kamperową będziemy mogli poczuć się jak w dobrym hotelu. Na wyposażeniu kabiny znalazły się wszystkie niezbędne do dalekich podróży elementy – zespolona z kuchenką umywalka, spora lodówka, stolik z siedzeniami dla pięciu osób oraz składane łóżko. Inżynierowie, projektując kampingowego D-Maksa, pomyśleli też o ubraniach pasażerów. Dlatego w zabudowie kampera znajdziemy wysoką szafkę, która w trakcie podróży może pełnić rolę minigarderoby. Część sypialna również zasługuje na uwagę. Alkowa może pomieścić aż trzy osoby dorosłe, dwaj kolejni podróżnicy miejsce do spania znajdą na kanapie powstałej po obniżeniu stołu i rozłożeniu siedzisk. W kabinie łazienkowej znajdziemy natomiast składaną umywalkę, prysznic i kompaktowe WC.

Projekt zabudowy z licznymi schowkami i udogodnieniami tworzy spójną całość, która podczas podróży pozwala zachować nienaganny porządek i czystość oraz która zapewnia wysoki komfort podróżowania.

Podsumowanie

Isuzu D-Max z zabudową kamperową zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników. Połączenie bogato wyposażonego wnętrza zapewniającego komfort jazdy zbliżony do tego, który oferują auta osobowe, z solidną zabudową kamperową sprawia, że powstały w ten sposób kempingowy 4x4 jest pojazdem, dla którego nie istnieją żadne granice.

zawieszenie
top